22 cічня 2014 р. - 95-та річниця Соборності України

22 січ. 2014
22 cічня пройшов Єдиний урок патріотизму, присвячений 95-та річниці Соборності України

22 січня 2014 року в школі пройшов Єдиний урок патріотизму, присвячений 95-ій річниці з дня проголошення Соборної України.

На цьому уроці учні дізналися про ідею створення свята, адже українська громадськість відзначає нині подвійне свято, об’єднавши дві фундаментальні цінності українців – соборність і свободу.

Щоправда, у 1919 році також святкували 22 січня День соборності та незалежності. У той день було ухвалено Універсал Соборності України – Акт Злуки, який об’єднав до того дві самостійні республіки: Українську Народну Республіку і Західноукраїнську Народну Республіку в єдину соборну державу.

Водночас, 22 січня 1919 року виповнився рік від дня проголошення 4 Універсалу Української Центральної Ради, за яким УНР ставала суверенною й незалежною. Тому повернення сьогодні до об’єднаного свята – це, по суті, відновлення традиції, яка зародилася в 1919 році.