НАКАЗ Про посилення контролю за відвідуванням навчальних занять учнями загальноосвітніх закладів

17 лют. 2015

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

06.02.2015

м. Дніпропетровськ

68/0/212-15

Про посилення контролю за

відвідуванням навчальних

занять учнями загальноосвітніх

навчальних закладів

Відповідно до ст. 53 Конституції України, на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 № 1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.07.2012 № 1/11-10713 «Про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку», з метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти, запобігання дитячої бездоглядності, недопущення пропусків занять без поважних причин дітьми та підлітками шкільного віку та вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку, відвідуванням учнями навчальних занять

НАКАЗУЮ:

1. Управлінню дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації (Середня В.Г.) забезпечити контроль за дотриманням управліннями та відділами освіти області законодавства України щодо здобуття освіти неповнолітніми.

2. Керівникам управлінь, відділів освіти:

2.1. Забезпечити безумовне виконання законодавчих та нормативно-правових актів у частині відвідування учнями загальноосвітніх навчальних закладів.

2

2.2.               Розробити систему заходів щодо організації контролю за відвідуванням учнями навчальних занять, передбачивши персональну відповідальність керівників навчальних закладів.

2.3.               Застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.

2.4.      Взяти під особистий контроль питання відвідування учнями занять.

2.5.      Вжити заходів щодо повного охоплення дітей і підлітків шкільного віку різними формами навчання та організації роботи з надання допомоги у засвоєнні навчального матеріалу учням, які тривалий час не відвідували заняття.

2.6.      Посилити роботу з учнівською та батьківською громадськістю щодо попередження випадків пропусків учнями навчальних занять без поважних причин.

2.7.      Активізувати роботу педагогічних колективів щодо роз’яснення законів та нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей.

2.8.      У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з'ясовувати причини відсутності, встановлювати місцеперебування дитини, інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.

2.9.      Забезпечити постійний контроль за неухильним додержанням законодавства України, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності учнів, які виховуються у сім'ях, що опинилися у складних життєвих умовах, запобігання скоєння злочинів, правопорушень серед неповнолітніх.

3. Координацію роботи щодо виконання даного наказу покласти на начальника управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти Середню В.Г., контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор департаменту

освіти і науки облдержадміністрації                                              О.І.ДЕМЧИК