24.02.2015 року на базі «Навчально-виховного об’єднання № 28" відбувся семінар

25 лют. 2015
24.02.2015 року на базі Навчально-виховного об’єднання № 28 відбувся міський семінар-презентація для директорів загальноосвітніх навчальних закладів.

МАТЕРІАЛИ

міського   семінару-презентації  для директорів

загальноосвітніх навчальних закладів

24.02.2015 року на базі Комунального закладу освіти «Навчально-виховного об’єднання № 28 «гімназія-школа І ступеня  – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок ) -  центр позашкільної роботи » Дніпропетровської міської ради   відбувся міський семінар-презентація  для директорів загальноосвітніх навчальних закладів.

Тема  семінару: «Створення цілісної програми індивідуального методичного  супроводу членів педагогічного колективу через систему внутрішньошкільної методичної роботи»

Мета: ознайомлення   учасників   семінару  із   досвідом науково-методичної роботи  на базі  НВО № 28 з

питання     індивідуального методичного  супроводу  вчителів  педагогічного колективу закладу.

Під час проведення теоретичного модуля  розглянуто  питання   оновлення системи науково-методичної роботи закладу освіти та професійного рівня педагогів шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій  (доповідач – Башкатова Любов Миколаївна, методист з питань роботи з керівними кадрами Науково-методичного центру

м. Дніпропетровська)

Заступник директора НВО № 28  Караваєва К.С.презентувала  створений науково-методичний комплекс  закладу,  який є складовою ланкою  у методичному супроводі  вчителів школи.

Практичний  модуль  був представлений     уроками:

•      Ломако Н.М.- директора  школи,  яка провела  Бібліотечний урок    у першому  класі  за програмою «Літературні читання»;

•      Перової  Н.В. Урок  читання  у 4-а класі  «Робота з віршем. Зображувальні - виражальні засоби мовлення»,;

Проведена оглядова презентація  результатів  внутрішньошкільної  методичної  роботи з  питання індивідуального педагогічного супроводу членів педагогічного колективу через діяльність педагогів: Нікітіної О.О.( учителя укр. мови), Войтович Т. В.( учителя укр. мови), Мовчанюк  Л.Л.( учителя  історії та права), Богуславської  Л.В.( учителя  біології). Ця презентація  продемонструвала  дієвість обраної  адміністрацією закладу  стратегії   для успішного особистісно-професійного зростання вчителів.

Знайомство з бібліотечно-інформаційним центром дало можливість, з одного боку,  зустрітися з лауреатом Всеукраїнського конкурсу « Кращий бібліотечний комплекс» , з іншого,  - оглянути структурний  підрозділ методичного комплексу , який є складовою ланкою в  індивідуально - методичному  супроводі  членів педагогічного колективу

Директори  шкіл  міста  прослухали виступ  Ликовой  Л.В., вихователя - тьютора,   про практичні  надбання  в інклюзивній   роботі   з  навчання  дітей з особливими  потребами .

На семінарі продемонстровано використання  моніторингу якості освіти   як дієвого  механізму у діяльності  М/О  для підвищення успіхів учнів через засідання  методичних кафедр математики та початкової школи .

Учитель російської мови  Пастушенко Н.В.   у  діалозі «Творчий вчитель-успішний учень» продемонструвала форми  індивідуальної роботи з учнем 11 класу Затонським В. , які призвели його до  численних перемог  у конкурсах  ораторського мистецтва.

Закінчився семінар-практикум підведенням підсумків роботи «Відкритий мікрофон», обміном вражень учасників семінару-практикуму.

Рекомендації за підсумками семінару:

1.       Підвищення  якості   освіти   шляхом   оновлення  змісту,  форм  і  методів  навчання  та  виховання  в  умовах  запровадження  та  реалізації  нових  Державних   стандартів   освіти;   зміцнення   матеріально-технічної   бази;
підвищення рівня професійної компетентності педагогів.

2.       Поглиблення      філософсько-педагогічних     знань,      спрямованих     на відродження й розвиток національної освіти , вивчення педагогічної теорії та    методики    навчання    і    виховання,    психології,    етики,    естетики,
поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмету і методики його викладання.

3.Вивчення  діалектики   і   принципів  розвитку  української  національної школи;     збагачення     педагогічних     кадрів     надбаннями     української педагогіки, науки, культури; вивчення теорії та досягнень науки з питань
викладання    предметів,    володіння    сучасними    науковими    методами; глибоке    вивчення    й    практична    реалізація    оновлених    програм    і підручників.

4.Запровадження   інклюзивної   моделі    навчання   дітей   з   особливими  освітніми потребами.

5.Використання сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі    науково-методичної   роботи    з    педагогічними    працівниками, надання   індивідуал    допомога    в   професійному   самовдосконаленні педагогів.

6.Організація дослідно-експериментальної роботи з питань удосконалення якості змісту освіти.

7. Поширення    педагогічного    досвіду    щодо    стимулювання    творчого, інтелектуального,    духовного    розвитку,  задоволення    потреб    у професійній самореалізації працівників освітньої галузі.

8.   Систематичне інформування про нові методичні рекомендації, публікації щодо змісту й методики навчально-виховної роботи, відповідні державні нормативні    документи.