remember me

Новини з Чемпіонату світу з воднолижного спорту

Jan 14, 2015
Наші спортсмени - кращі в світі!

Данило Фільченко завоював звання ЧЕМПІОНА СВІТУ з фігурного катання на водних лижах серед юніорів. Світовий чемпіонат проходив з 8 по 11 січня 2015 року в Перу в  Lagunas de Bujama (близько  90 км від столиці країни Ліми) . В ньому брали участь більше 70 юних спортсменів із 21 країни.

Ниякі труднощі не перешкодили юним майстрам показати найвищий клас на воді. И перш за все ці слова с повним правом слід адресувати вихованцю воднолижного клубу «Сентоза» із Дніпропетровська (Україна) Данилу Фільченко. У свої 16 років Данило вже вельми титулованй спортсмен – неодноразовий чемпіон Європи серед юннаків та и юніорів, переможець Junior Masters 2014 (одного з найпрестижніших світових воднолижних турнірів), перший номер світового та європейського рейтингів 2014 в фігурному катанні серед юніорів. Свій кращий результат в сезоні 2014 року – 9890 очків – він показав на турнірі Dnepropetrovsk Open 2014.

На чемпіонаті сівту в Перу в першому колі Данило набрав 9450 очків, став безумовним лідером. Ще більш великолепным був фінальний виступ українського воднолижника. Він завоював золоту медаль з новим особистим рекордом – 10020 очків і не тілько вступив в «клуб 10-тисячників» (так називають провідних майстерів-фігуристів світу), а й зробив вагомий крок до  вищого  світового  досягнення для юніорів  Успіх, безумовно, історичний: Данило Фільченко став першим воднолижником, який добився вщого світового титулу (та й світової нагороди взагалі) за всю історію воднолижного спорту України!

В багатоборстві  Данило Фільченко показав 4-й результат, поступившись  100 очками бронзовому призеру Joel Poland із Великобританії.

Безумовно, успішним слід назвати й выступ юних українських воднолижниць – дебютанток світового чемпіонату. Ольга Івлюшкіна вийшла в фінал на трампліні, встановивши особистий рекорд – 36,5 м в першому колі показавши 11-й результат в фіналі. В багатоборстві у неї 15-е місце.

В загальнокомандному заліку Україна зайняла 6-е місце, пропустивши вперед із європейських команд тільки збірні Франції та Великобританії