Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА. Додатковий матеріал до лекції № 1.

У 2017-2018 р. в навчальному закладі організовано навчання для 15 дітей з особливими потребами:

•  5 учнів - індивідуальне навчання;
  •  11 учнів - інклюзивне навчання.

Обладнано медіатеку та ресурсні кімнати.
     Працює логопед, психолог.

Пандус відсутній

УМОВИ доступності закладу для навчання осіб  з особливими потребами

«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912).

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Організація доступності закладу для навчання дітей з особливими освітніми потребами впроваджено у КЗО НВО № 28 з 2012 року.

Умови доступності:

·          безперешкодний рух комунікаційними шляхами, поверхня рівна та неслизька як у приміщенні, так і на прилеглій до школи території;

·          без бар’єрний вхід у приміщення (в наявності пандус);

·          обладнані додаткові місця для паркування транспорту;

·          вхід прямий і рівний, габарити тамбура дозволяють маневрувати інвалідним візком, решітка для витирання ніг не створює бар’єру, вхідні двері скляні;

·          можливість своєчасного користування зонами обслуговування та відпочинку  ( їдальня, кабінет інформатики, бібліотека, ресурсна кімната);

·          в наявності шкільне обладнання (ростові меблі, гральні куточки, спортивні обладнання);

·          на території закладу гарна якість зовнішнього штучного освітлення;

·          для забезпечення умов для проведення фізичного виховання на відкритому просторі є:

˗      спортивний майданчик з штучним покриттям;

˗      ігровий майданчик з твердим покриттям;

·          коридори широкі (3 м), предмети інтер’єру в коридорах не ускладнюють пересування дітей з особливими потребами;

·          створена гнучка система освітлення, що відповідає вимогам всіх категорій користувачів;

·          забезпечені навчальними програмами, дидактичними посібниками;

·          проводяться корекційні розвиткові години (згідно додатку І, Постанови КМУ від 14.02.2017 № 88);

·          в наявності посади: асистент вчителя, дефектолог, логопед, практичний психолог, соціальний педагог.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», листа МОН України від 13.08.2014 № 1/9-413 «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку», листів МОН України від 12.07.2017 № 1/9-385 «Про навчальні плани та організацію навчально-виховного процесу учнів з особливими освітніми потребами», від 28.07.2017 № 1/9-414 «Про забезпечення фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрямки діяльності на 2017/2018 навчальний рік», Постанови КМУ від 09.08.2017 № 588 «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», наказу КЗО НВО №28 № 364/1 «Про організацію роботи в інклюзивних класах у 2017-2018 н. р.» організовано роботу з інклюзивним навчанням для дітей з особливими потребами  у 1-а, 1-г, 2а, 2-д, 3-а, 3-б, 3-д, 4-а, 5-а, 6-в, всього 10 учнів.  Станом на 06.02.2018 р. відкрито  5-в клас, навчається 11 учнів.

Інклюзивне навчання в КЗО НВО № 28:

-       ґрунтується на правах людини і принципах рівності.

-       спрямоване на всіх дітей і дорослих, особливо тих, хто є виключеним з загальної системи навчання.

-       це процес усунення бар’єрів в системі освіти та системі підтримки.

o   Всі учні:

-       можуть навчатися різними методами і в різний період часу.

-       мають індивідуальні здібності й особливості.

-       хочуть відчувати, що їх розуміють і цінують.

-       мають різне походження і бажають, щоб їх відмінності поважалися.

o   Всі діти отримують користь від інклюзивного навчання, воно дозволяє їм:

-       розвивати індивідуальні сильні сторони і таланти.

-       приймати всіх дітей без виключення в загальноосвітню шкільну систему і суспільство.

-       працювати над досягненням індивідуальної мети беручи участь в житті громади та їхнього класу.

-       залучати батьків в процес навчання і життя школи.

-       розвивати культуру поваги і належності до школи. Мати можливість навчатися і поважати різні здібності інших.

-       створювати дружні стосунки з іншими дітьми

-       позитивно впливати на школу, громаду та поважати різноманіття та включення на більш широкому рівні.

Кадрове забезпечення інклюзивної освіти

Посада

ПІБ

Категорія