Цивільний захист

В даний час аварії, катастрофи, стихійні лиха почастішали, тому ускладнилась техніка, стало більше машин, літаків. Але ще не всі люди, котрі обслуговують техніку, сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Ці біди нерідко призводять до загибелі дорослих та дітей. В ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих беруть участь організовані й оснащені технікою групи людей, що називаються формуваннями ЦЗ. Вони рятують людей у мирний час. Цз покликаний рятувати людей і у воєнний час, якщо противник застосовує сучасні засоби нападу. Тому кожен школяр повинен уміти діяти в таких умовах. Успішно вирішувати ці завдання ЦЗ може спільно з воїнами Українських Збройних Сил.

Завдання ЦЗ благородні, гуманні і спрямовані на захист людини, а призначення ЦЗ – порятунок від стихійного лиха, аварій та катастроф.